Fizioterapija

Kas ir fizioterapeits? Fizioterapeits ir persona, kas veic pacienta veselības aprūpi, nodrošina funkcionālā stāvokļa novērtēšanu un palīdz atgūt zaudēto funkciju vai mazināt funkcionālus traucējumus.

Pie fizioterapeita var nākt visi, kas to vēlas, tomēr būtu lietderīgi, savlaicīgi, pirms fizioterapeita apmeklējuma, veikt nepieciešamos izmeklējumus pie speciālista (neirologa, ķirurga). Ja ir veikti da

žādi diagnostiskie izmeklējumi: rentgens, magnētiskā 

rezonanse vai datortomogrāfija vēlams to paņemt līdzi. Izanalizējot izmeklējumu rezultātus fizioterapeits sastādīs nepieciešamo rehabilitācijas plānu.

Īpaši vēlams fizioterapeita apmeklējums tiem pacientiem, kuri cieš no nervu saknīšu kompresijām, neiralģijām, išalģijām, lumbalģijām, mugurkaula spondilozes, kas izraisa hroniskas vai akūtas sāpes mugurā ar no tā visa izrietošajām problēmām – roku un kāju tirpšanu, galvas reiboņiem, galvassāpēm un sāpēm ekstremitātēs. Šajos gadījumos fizioterapeits sastāda, katram pacientam individuālu ārstniecības plānu, kas var sastāvēt no ārstnieciskās vingrošanas, masāžas, manuālās terapijas elementiem, kā arī visa veida stiepjošiem vingrinājumiem.

Šāda neķirurģiskā veida pacientam tiek atvieglotas sāpes, atslābināti saspringtie un stiprināti vājie muskuļi, uzlaboti līdzsvars un koordinācija, palielināts kustību apjoms un uzlabota ikdienas un fizisko aktivitāšu veikšanas kvalitāte.

 Mūsdienās patstāvīgs sēdošs darbs vai mazkustīgs dzīvesveids liek mugurkaulam ieņemt nefizioloģiskas pozas, kas izraisa dažāda veida sāpes. Tādēļ savlaicīga griešanās pie speciālista un fizioterapeita var Jūs pasargāt no mugurkaula „ierūsēšanas” un turpmākām problēmām.

Ārstniecības iestādē palīdz pacienam atbrīvoties no sāpēm, deformācijas, kustību ierobežojumiem , muskuļu saspringuma tādējādi uzlabojot veselības stāvokli. 
Pacienta izveseļošanās tiek panākta ar ārstnieciskās vingrošanas, masāžas, teipošanas un manuālās terapijas elementu palīdzību.

 

Pacientus ar ierobežotām vajadzībām pieņem 1.stāvā vai iepriekš pabrīdinot personālu, izmanto pacēlāju.